Kasa Kiralama


Sık Sorulan Sorular

Kasa kiraladığınızda banka size kişisel bir anahtar, bazı durumlarda ise iki anahtar verir. Banka kişisel anahtarın bir kopyasını saklamamaktadır bunun yerine kiralık kasaya erişim sağlamak için müşterinin kişisel anahtarıyla birlikte kullanılması gereken ikinci bir anahtarı muhafaza etmektedir.

Kasa depozitosu kasa anahtarının müşteri tarafından kaybedilmesi durumunda kasa açma masrafları ve varsa ödenmeyen kira ücretlerinin karşılanması amacıyla alınmaktadır.

​Kiralanan kasalar banka şubelerinin açık olduğu saatlerde ziyaret edilebilmektedir. Kiralık kasa ziyaretine ilişkin banka tarafından herhangi bir ücret alınmaz.

Kiralık kasalar müşterilerin tercihine göre aylık ve yıllık olarak kiralanabilir. Banka kiralık kasa kira bedelleri kiralama anında peşin olarak alınır. Kasanın kira süresi dolmadan kapatılması halinde, kalan süre için ücret iadesi yapılır. Kiralık kasa hizmetinin sona ermesi halinde ödenmeyen kira bedelleri depozito ücretinden düşülerek kalan tutar iade edilir.

Kiralık kasalar tek bir kişi tarafından kiralanabileceği gibi başka bir kişi de da kira sözleşmesine eklenebilir. Kiralık kasanın ortak kiralayıcıları, anahtara ve kasanın içeriğine eşit erişime ve haklara sahip olacaktır.

​​Banka yangın, sel felaketi, deprem gibi tabii afetler sonucu kasa muhteviyatının uğrayabileceği zararlardan veya kasanın müşteri tarafından sözleşme hükümlerine aykırı kullanımından doğabilecek hasarlardan ve değer eksilmelerinden sorumlu değildir.

Kiralanan kasalara ait yıllık kasa ücreti nakden veya hesaben veya müşterinin talebine bağlı olarak kredi kartı hesabına borç kaydedilmek veya kredili mevduat hesabının limitinden tahsil edilmek suretiyle yapılır.

Banka Kiralık Kasa Boyutları - KKTC Banka Kiralık Kasa Ücretleri - PTT Posta Abone Kutusu Kiralama